Łóżeczko dla dziecka

Bezpieczeństwo / 2018-09-05

#Łóżeczko dla #dziecka.👶👶👶
Jest najważniejszym #meblem w pokoju #dziecięcym. Tak naprawdę #rodzice mają duży dylemat jaki #model i kolor #łóżeczka wybrać, ponieważ nie tylko powinno ono być ładne ale przede wszystkim #bezpieczne oraz #funkcjonalne. Łóżeczka drewniane są najczęściej wybierane przez przyszłych #rodziców.
Rozmiary w jakich #łóżeczka występują, to 60x120 i 140x70 – te akurat możemy przerobić na tapczanik dla większego #dziecka.
Łóżeczka w tych dwóch rozmiarach posiadają funkcję 2 lub 3 poziomowej regulacji wysokości, dzięki czemu możemy dostosować je do poziomu rozwoju dziecka i wyjmowane #szczebelki, po to aby dziecko które zacznie stawiać pierwsze kroki, mogło samodzielnie wchodzić i wychodzić z niego. Mechanizm musi jednak być tak skonstruowany aby #maluch nie mógł ich sam wyciągnąć.
Dobrym wyborem dla mam #karmiących #piersią jest z kolei łóżeczko z opuszczanym bokiem, które można dostawić do swojego łóżka i po opuszczeniu boku nakarmić swobodnie maluszka.
Przy zakupie musimy zwrócić uwagę na materiał z jakiego łóżeczko jest wykonane, musi on być starannie obrobiony, żeby dziecku nie weszła żadna drzazga, a farba nie odpryskiwała. Łóżeczko nie może mieć żadnych elementów, które maluch mógłby połknąć.
Należy także sprawdzić czy szczelina pomiędzy szczeblami nie jest większa niż 6 cm, po to aby #dziecko nie zdołało włożyć pomiędzy nie główki.
Jeśli macie mały metraż mieszkania, warto dokupić szufladę do łóżeczka, gdzie będziecie mogli pochować np. #pościel i najbardziej potrzebne #akcesoria.
Kiedy już wybierzecie odpowiednie łóżeczko, pora wybrać jak najlepszy materac, ponieważ jest on kluczowy dla zdrowia dziecka, a zwłaszcza dla prawidłowego rozwoju jego kręgosłupa.
Dobre i wygodne łóżeczko zapewni spokojny i #bezpieczny sen Waszego #dziecka.

#dlapociechy #Lubin #BabyMobil #pinio #klupś #bellamy #bajanex #fikimiki

Baby Mobil – #komfort i #bezpieczeństwo